3 dôvody, prečo sa váš drobec v noci budí
Pred narodenín nášho bábätka ma moje kamarátky, ktoré boli už skúsenými rodičkami a matkami, varovali, ba dokonca strašili, pred prebdetými nocami. Na moje a aj ich prekvapenie, však náš prvorodený syn spal ako zarezaný. V noci sa zobudil maximálne raz, a to naozaj výnimočne. Prvé tri mesiace však spával v košíku z kočíka. V ňom sme ho uspali a nechali spinkať celú noc vedľa našej postele. Po tejto dobe sme nášmu drobcovi kúpili postieľku, no a vtedy sa začali nočné rošády. Neustále sa budil, plakal, robil cirkus. Nepomáhalo nosenie na rukách, kolísanie v kolíske a ani kŕmenie. Bojujete s niečím podobným aj vy? Skúste zmeniť tieto tri veci. Nám pomohli naozaj viditeľne.
- Nevhodný matrac
Výber detských matracov segum.sk je trošku iný ako v prípade dospelých. U nás splatí napríklad to, že by sme mali spať skôr na tvrdšom povrchu. Pri deťoch by ste sa však mali riadiť podľa toho, čo preferuje vaše dieťa. Ak mu zaobstaráte tvrdší matrac, no v noci nebude spať tak, ako by malo, skúste ho vymeniť mäkší a naopak. Niekedy môžu byť problémom aj príliš voľné bočnice matracu. Takýto matrac totiž nedrží telíčko bábätka v správnej polohe pri jeho pretáčaní.
- Kvalita plienok
Viem, že asi viete, že plienky na noc toho musia vydržať viac a mali by byť stopercentne nepremokavé ani pri prevaľovaní dieťaťa. Niekedy však ani tieto dve vlastnosti úplne nestačia. Nám veľmi pomohla jednorazová plienka, na ktorú som „inštalovala“ aj plienku plátenú. Takto aj pri menšej nehode drobec nespal v mokrom, čo výrazne pri budení pomohlo.
- Umiestnenie postieľky
Deti aj dospelí sú veľmi citliví aj na miesto, kde spia. Nemusíte si to ani uvedomovať, no je to tak. Vaše dieťa však nevie rozprávať. Ak sa teda neustále budí a robí cirkus, skúste postieľku premiestniť na iné miesto. My sme to správne trafili asi na piatykrát a táto zmena vskutku pomohla.