Kolobežka
Úprimne, elektrická kolobežka sa nie je úplne odlišuje od svojho detského súrodenca, na ktorom sme veru mnohí jazdili v detstve. K dizajnu nástupnej plochy, rukoväte a kolesám boli pridané motor a batéria. Je to vďaka tomu, že už nemusíte tlačiť kolobežku so svojou druhou nohou zo zeme – môžete bezpečne ísť a obzerať sa a tešiť sa z jazdy. Hlavne to nie je
- Namáhavé
- Je to oveľa rýchlejšie
- Nespotíte sa
V závislosti od konštrukcie motora sú elektrické kolobežky týchto typov:
- reťazová.
V tomto prípade je motor a koleso spojené reťazou. Motor pracuje, prenáša krútiaci moment do reťaze, potom – na koleso a jazda na skútri. Podobne fungujú motocykle, mopedy a bicykle. Pokiaľ ide o jednoduchosť používania, tento typ kolobežky nie je ideálny, ale najsilnejšie zariadenia sú reťazené.
K dispozícii sú aj kolobežky
- s remeňovým pohonom,
sú usporiadané takmer rovnako ako reťaz, ale strácajú rýchlejšie spoľahlivosť a trvanlivosť. Nevyplatia sa vám veru.
- Elektrická
s motorovým kolesom. V tomto prípade je motor zabudovaný do kolesa. Variant je možný aj taký, pri ktorom je motor zabudovaný do každého kolesa. V prevádzke sú tieto zariadenia jednoduchšie, s s konštrukciou ani jazdou nebudú žiadne problémy. Takéto modely sú kompaktnejšie, ľahšie a esteticky zaujímavé. Motorové kolesá sa používajú predovšetkým v modeloch stredného a vysokého segmentu cien.
Tie jednoduchšie majú v kostre zabudovaný akumulátor, ktorý poháňa motorček a ten uvádza kolobežku do pohybu.
Ceny sa pohybujú od 200€ vyššie.
Pri výbere pozerajte aj na hmotnosť. Vyniesť ju totiž do kancelárie na 2. Poschodie po schodoch by mohla byť celkom slušnú fuška. Aj batéria je dôležitá. Hádam najviac. Od jej kapacity predsa závisí váš dojazd. Dĺžka dobíjania je tiež určujúci faktor. Ak chcete dôjsť do práce na kolobežke, potom sa tak chcete dostať aj domov. Dobije sa akumulátor za tento čas, ktorý strávite v práci.